Kalibrasyon Laboratuvarımız

Şirketimiz bünyesinde kurduğumuz kalibrasyon laboratuvarımızda kaliteden ödün vermeden, hızlı ve güvenilir iş etiğini esas alınarak çalışılmalarımızı sürdürmekteyiz.

Kalibrasyon ve ölçümlerimizi standartlara uygun olacak şekilde, dünyaca kalitesi ve güvenirliği kanıtlanmış referans cihazlar ile yapmaktayız.

Laboratuvarımızı en kısa sürede Akredite hale getirmek için tüm girişimlerde bulunarak ve sürecin takibini yapmaktayız. Şu anda doğrulama ölçümleri yapılmakta yine ölçüm raporu teslim edilmektedir.

Tork , Açı, Basınç sertlik, Ağırlık, ölçümleri yaptığımız laboratuvarımızda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kapasitemizi ve kendimizi her gün geliştirmekteyiz.  

Kalibrasyon Hizmet Koşullarımız
 • Kalibrasyon cihazın gösterdiği değer ve göstermesi gereken değerin karşılaştırmasıdır. Cihazın kalibrasyonu, ayar veya tamir işlemini kapsamaz. Ayar ve tamir talepleri ayrıca ve açıkça belirtilmeli ve ayrı olarak tekliflendirilmelidir.
 • Kalibrasyon işlemlerine teklif onayınıza istinaden başlanır.
 • Kalibrasyon işlemi için, cihazla birlikte, cihaza ait tüm belgeler (kullanma kılavuzu, en son kalibrasyon belgesi) ve tüm aksesuarları gönderilmelidir. Donanım eksikliği olan cihazların (Pil, sarj alet, yazılım, şifre.vs ) kalibrasyonu yapılamaz.
 • Kalibrasyonu yapılacak cihaz için istenilen özel ölçüm noktaları varsa, tekliflendirme öncesinde bildirilmelidir. İşleme başladıktan sonra bildirilen değişiklikler uygulanamaz.
 • Cihaz, zarar görmeyecek şekilde paketlenerek elden veya kargo ile gönderilmelidir. Gönderim sırasında oluşabilecek hasarlardan firmamız sorumlu değildir. Tüm belge, cihaz vs gönderim ücretleri müşteriye aittir.
 • Kalibrasyon sonrası cihazların iadesi için anlaşmalı kargo firması özellikle belirtilmediği sürece firmamızca belirlenen kargo şirketi ile gönderim sağlanacaktır. Kargodan kaynaklanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 • Yerinde kalibrasyon yapılması durumlarında, kalibrasyon yetkilimiz cihazların sökülüp takılmasından sorumlu değildir. Bu durumlarda doğacak zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Hatalı söküm takım işlemlerinden dolayı kalibrasyon cihazlarının zarar görmesi durumlarında hasar bedeli ayrıca faturalandırılır.  
 • Yerinde kalibrasyon taleplerinizde, firmamızdan gelen yetkilinin eğer gerekiyorsa konaklaması ve yol masrafları müşteriye aittir. Bu masraflar kalibrasyon bedeline ek olarak ayrıca faturalandırılır. Firmamızdan kaynaklı olmayan sebeplerle kalibrasyonun azalması, planlanan sürenin uzaması (arıza,tamir,bakım,üretim) gibi durumlarda, yapılamayan kalibrasyona ait teklif tutarının %40’ı fatura edilir. Aynı zamanda teklifte geçen toplam cihaz adedinde % 30 veya fazlası azalması durumunda teklif bedelinin %80'i tahsil edilir.
 • Müşteri cihazın kalibrasyon işlemi sonrası fiziksel görünüm ve fonksiyonel işlerliğinin, teslim edildiği durum ile aynı olduğunu kabul eder. Kalibrasyon sırasında fark edilen fonksiyonel arızalardan şirketimiz sorumlu değildir.
 • Kalibrasyon işlemi için uygun, yeterli ve açıklayıcı bilgileri içeren ulusal, uluslararası, yerel standartlar veya diğer kabul gören metotlar kullanılır. 
 • Kalibrasyon belgeleri ödemeden sonra cihazlarla birlikte çıktısı alınarak, talep edilmesi durumunda ayrıca elektronik ortamda paylaşılabilir.
 • Kalibrasyon hizmetinin sırasında, laboratuvarda veya müşteri sahasında laboratuvar personelinden kaynaklanan zararlardan şirketimiz sorumludur.  
 • Kalibrasyon işi, işe başladıktan sonra kalıcı veya geçici sebepler ile yapılamadığında, laboratuvarımız işi taşerona verebilir
 • Müşterinin hizmetimizden tatmin olmadığı durumlarda anlaşma yoluna gidilir. Mahkeme yolu açıktır. Bu durumda hizmetin verildiği İZMİR mahkemeleri yetki merciidir.
 • Kalibrasyon talebinde bulunan firma verilen teklifi onayladığında yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

İş bu şartlarda yer alan tüm maddeler okunmuş, anlaşılmış ve kabul edilmiştir.