Dış ticaret, vergi ve gümrük mevzuatı açısından gümrük hattı dışında sayılan Serbest bölgelerdeki şirketlerin yurt dışına, yurt içine veya serbest bölge içerisindeki kişi/kurumlara yaptığı her türlü mal veya hizmet alım-satımı ile ilgili takip edilmesi gereken prosedürler, yapılması gereken bazı işlemler var.

Havasis A.Ş olarak, 2006 yılından beri Serbest bölgelere servis ve tedarik hizmeti vermekteyiz. 

Titizlikle takip edilmesi ve ayrı bir iş olarak ele alınması gereken serbest bölge işlemleri için kendi ekimizi kurarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına olabildiğinde hızı dönüşler yapabilmekteyiz. 

Bu konu ile alakalı şirketimiz bünyesinde;  

- Gümrükçümüz, - Sevkiyat elemanlarımız, - Özel faturalama ve depolama birimimiz, - Satın alma birimimiz, - KDV mahsuplarımız için geri iade birimimiz, - Serbest Bölge içinde bakım hizmeti verebilen tam donanımlı 15 M3 van Kalibo bakım aracımız - Dahilde işlem yapabilmek için kapasite raporumuz bulunuyor.


Mevcutta çalıştığımız firmalar sebebiyle ESB ye her hafta en az 2-3 gün sevkiyat yapıyoruz. Bu sebeple yeni iş birliği içine gireceğimiz firmaları da nakliye ve gümrük ücretlerinden muaf tutarak, hızlıca ihtiyaçlarına karşılık verebilmek önceliğimizdir.

Uygun fiyatlandırma yapabildiğimiz ana kalemler;

- Havalı el aletleri, - Elektrikli el aletleri, - El aletleri ve hırdavat malzemeleri, - Bakım Onarım hizmetleri (El aletleri için bakım anlaşmalı olduğumuz firmalarımız da var. Tüm bakım işlemlerini sahada yerinde gerçekleştiriyoruz.) - Her ölçü ve kalınlıkta koli imalatı, - İş güvenliği ekipmanları, - Bant ve ambalaj malzemeleri, - Kırtasiye malzemeleri, - Üretimin kimyasalları - İş kıyafetleri - Zımpara ve aşındırıcı ürünleri - Matkap ve Kesici takımlar - Mutfak ekipmanları - Ofis mobilyaları - İşletmelerin bulamadığı ya da yurtdışından getirtilmesi gereken tüm ürünler - Özel imalat masa ve raf sistemleri - Özel imalat yırtılmaz kâğıttan özel ölçülü etiketler - Özel imalat balonlu naylondan istenilen ölçüde poşetler - Sarf kullan at bezler - Tüm talaşlı imalat işlemleri


Geniş ürün yelpazemizdeki ürünlerin gümrük işlemleri konusundaki tecrübemizle sizlere de katma değer sağlayabiliriz. Hızlı ve uygun fiyatlı çözümlerimiz için Bizi Arayın!